اداره – دفتر اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

اداره – دفتر: اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی به جای سبزه، نهال نکارید

در پی تشویق بازدیدکنندگان اینترنت به کاشت نهال به جای سبزه، یک کارشناس فضای سبز شهری بر ضرورت دقت در کاشت گیاه های تاکید می‌کند. یک متخصص اکولوژی گیاهی نیز می‌گ

به جای سبزه، نهال نکارید

به جای سبزه، نهال نکارید

عبارات مهم : ایران

در پی تشویق بازدیدکنندگان اینترنت به کاشت نهال به جای سبزه، یک کارشناس فضای سبز شهری بر ضرورت دقت در کاشت گیاه های تاکید می کند. یک متخصص اکولوژی گیاهی نیز می گوید: گونه هایی که خودسرانه در محیط زیست کاشته می شوند می توانند جایگزین گونه های طبیعی شوند و توازن را در اکوسیستم منطقه به هم بزنند.

به گزارش ایسنا، چند هنگامی که است که خبر هایی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مبنی بر کاشت نهال به جای سبزه مطرح شده است هست. در این خبر از شهروندان خواسته می شود که به جای کاشت سبزه و دور ریختن آن نهالی کوچک بکارند و در روز ۱۳ فروردین آن را در محیط زیست کشت کنند تا به غنای فضای سبز شهر افزوده شود ولی به عقیده کارشناسانریال این کار نه تنها زیست محیطی نیست بلکه می تواند تعادل محیط زیست را به هم بزند.

دکتر امید نوری – متخصص فضای سبز شهری- در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه کاشت نهال به وسیله شهروندان کار علمی و درستی نیست، اظهار کرد: هر منطقه از پایتخت کشور عزیزمان ایران شرایط اکولوژیک خاص خود را دارد که نمی تواند میزبان هر گونه گیاهی باشد. از این رو باید در کاشت گیاه های دقت بسیاری کرد.

به جای سبزه، نهال نکارید

وی ادامه داد: کاشت نهال بدون نظر کارشناسی شده، هدر دادن منابع است و بعدها می تواند هزینه های زیست محیطی جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد.

این متخصص فضای سبز شهری افزود: اگر اصرار داریم که شهروندان در روز محیط زیست نهال بکارند بهتر است که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در مناطق متفاوت چند گونه ای را که متناسب با شرایط اکولوژیک همان منطقه است تهیه کند و در اختیار شهروندان قرار دهد.

در پی تشویق بازدیدکنندگان اینترنت به کاشت نهال به جای سبزه، یک کارشناس فضای سبز شهری بر ضرورت دقت در کاشت گیاه های تاکید می‌کند. یک متخصص اکولوژی گیاهی نیز می‌گ

همچنین دکتر احمدرضا محرابیان – استادیار اکولوژی گیاهی دانشگاه شهید بهشتی- نیز در این باره اظهار کرد: زمانی که شهروندان خودسرانه اقدام به کاشت گونه های گیاهی می کنند، تعادل اکوسیستم را به هم می زنند چراکه ممکن است آن گونه گیاهی متناسب با شرایط طبیعی منطقه نباشد.

وی در آخر با بیان اینکه کاشت گونه های گیاهی، ملاحظات زیست محیطی زیادی دارد، گفت: گونه هایی که خودسرانه در محیط زیست کاشته می شوند می توانند جایگزین گونه های طبیعی شوند و توازن را در اکوسیستم منطقه به هم بزنند.

واژه های کلیدی: ایران | طبیعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs