اداره – دفتر اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

اداره – دفتر: اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی امنیت در اینترنت از معضلات دنیا امروز ، صدور کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان تا آخر سال97

رییس شرکت ثبت احوال کشور گفت: نشانه این است که تا آخر سال 97 کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان صادر شده است باشد. 

امنیت در اینترنت از معضلات دنیا امروز ، صدور کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان تا آخر سال97

صدور کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان تا آخر سال97/امنیت در اینترنت از معضلات دنیا امروز

عبارات مهم : مقابله

رییس شرکت ثبت احوال کشور گفت: نشانه این است که تا آخر سال 97 کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان صادر شده است باشد.

به گزارش ایسنا، حمید درخشان نیا رییس شرکت ثبت احوال کشور نیز با بیان اینکه امروزه می توانیم شرکت ثبت احوال را یکی از پیشروترین شرکت ها در کشور نام ببریم لیکن همه کارها مکانیزه هست، گفت: پایگاه داده اطلاعات جمعیت کشور، اطلاعات بیش از 120 میلیون ایرانی اعم از زنده و مرده را دارد و چهار واقعه حیاتی (ازدواج، طلاق، تولد و فوت) به صورت لحظه ای به ثبت می رسد و بروزرسانی می شود. همچنین میانگین پوشش ثبت وقایع تولد و فوت در کشور بیش از 98 درصد است و پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به صورت آنلاین به زایشگاه ها و آرامستان ها متصل است.

امنیت در اینترنت از معضلات دنیا امروز ، صدور کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان تا آخر سال97

وی ادامه داد: بیش از 120 هزار وزارتخانه، موسسه، اداره دولتی و نهاد شخصی به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور متصل هستند و در 200 هزار نقطه کشور به صورت آنلاین استعلام هویت افراد انجام می شود.

رییس شرکت ثبت احوال به کارت های ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: هوشمندسازی کارت ملی از اقداماتی بود که از سال 94 کلید خورد و تا مرداد سال 95 موفق شدیم حدود 10 میلیون کارت صادر کنیم و امروز نیز 29 میلیون کارت را صادر و از این تعداد حدود 28 میلیون کارت نیز ارسال شده است است.

رییس شرکت ثبت احوال کشور گفت: نشانه این است که تا آخر سال 97 کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان صادر شده است باشد. 

درخشان نیا اظهار کرد: کسانی که کارت های ملی سابق ارزش را تا آخر سال 89 دریافت کرده اند، اعتبار کارتشان تا آخر امسال تمام می شود و بایستی جهت درخواست کارت تازه اقدام کنند.

رییس شرکت ثبت احوال کشور افزود: میانگین مراجعه افراد جهت درخواست صدور کارت ملی هوشمند ماهانه حدود یک میلیون و 200 هزار نفر و ظرفیت تولید کارت نیز حدود 2.5 میلیون کارت در ماه هست. همچنین در تفاهم نامه ای با پست نیز ایستگاه های سیار جهت افراد کم توان در نظر گرفته ایم تا درخصوص مراجعه به این افراد و صدور کارت آنها اقداماتی انجام دهند و درخصوص ایرانیان خارج از کشور نیز قرار است در یکی از کشورها به صورت آزمایشی کارت ملی هوشمند صادر شود و در 137 کشوری که کشور عزیزمان ایران در آن کنسولگری دارد، اقدام به صدور کارت ملی هوشمند کنیم.

درخشان نیا با بیان اینکه در کارت ملی هوشمند مشخصات افراد و امضای دیجیتال نیز در نظر گرفته شده است است و امیدواریم با بهره برداری سریع، مردم ثمرات آن را دریابند، اظهار کرد: این اقدام ورود به دولت الکترونیک است و ما نیز جهت آماده سازی زیرساخت ها جلسات فنی زیادی با بانک ها و قوه قضاییه و مراجع متفاوت داشته ایم.

امنیت در اینترنت از معضلات دنیا امروز ، صدور کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان تا آخر سال97

ابوالحسن فیروزآبادی نیز ضمن دیدار از شرکت ثبت احوال، با بیان اینکه کارت ملی هوشمند کارتی به روز و پیشرفته است و دارای شاخصه هایی بوده که در کشورهای توسعه یافته نیز هست، اظهار کرد: جمهوری اسلامی با همت شرکت ثبت احوال و سایر شرکت ها کارها خوبی انجام داده هست. هرچند معتقدیم یکی از کلیدی ترین زیرساخت ها در اینترنت بخش هویت افراد و هویت افراد حقیقی است.

وی ادامه داد: در مرکز ملی اینترنت و دبیرخانه شورای عالی مجازی، طرحی را در دستور کار داریم که شرکت ثبت احوال نیز همکاری خوبی در این کارگروه دارد. در حقیقت به دنبال این هستیم که هویت های حقیقی، حقوقی، دستگاه ها (سخت افزارها و نرم افزارها و فرآیندها) در اینترنت هویت مند شوند و تا زمانی که این فضاها را هویت مند نکنیم بسیاری از طرح هایی که قصد پیاده کردن در اینترنت داریم کامل نخواهند شد.

رییس شرکت ثبت احوال کشور گفت: نشانه این است که تا آخر سال 97 کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان صادر شده است باشد. 

رییس مرکز ملی اینترنت اضافه کرد: بنابراین مصمم هستیم که نظام هویتی در کشور ساماندهی شود البته اقداماتی در دستگاه های متفاوت انجام شده است است ولی بااهمیت ترین آن این اقدام شرکت ثبت احوال است و اصرار داریم که شرکت ثبت احوال در اجرای پروژه هوشمندسازی کارت های ملی موفق شود و به نتیجه برسد.

به گفته فیروزآبادی، به سمتی می رویم که هر ایرانی در جامعه اگر بخواهد از خدمات اجتماعی مشمول بر خدمات بانکی، بیمه ای، سلامتی و… در اینترنت بهره مند شود و در این فضا از این امکانات استفاده کند، بایستی ابتدا احراز هویت شود و بعد از آن نیز احراز هویت افراد حقوقی و فرآیندها نیز مطرح می شود.

امنیت در اینترنت از معضلات دنیا امروز ، صدور کارت ملی هوشمند جهت همه ایرانیان تا آخر سال97

رییس مرکز ملی اینترنت با بیان اینکه جهت پیاده کردن دولت الکترونیک، کلیدی ترین مقدمه هویت دیجیتال است و این هویت در کارت ملی هوشمند وجود دارد، گفت: بروز شهرهای هوشمند، دولت های هوشمند و هوشمندسازی در کشور منوط بر داشتن کارت هوشمند ملی جهت احراز هویت هست. بنابراین در این پروژه که یکی از پروژه های مهم ملی هست، توصیه می کنیم که مردم در مناسب ترین وقت جهت دریافت این کارت مراجعه کنند. لیکن با مراجعه مردم، خدمات بهتری ارائه می شود.

فیروزآبادی ادامه داد: اگر مردم کارت هوشمند هویتی داشته باشند، می توانیم طرح ها و خدمات بهتری را از طریق دولت به مردم ارائه کنیم.

وی همچنین درخصوص امنیت اینترنت نیز گفت: جهت اینکه اینترنت امنی داشته باشیم، کارها متعددی صورت می گیرد که کلیدی ترین اقدام ها، احراز هویت هست. سال گذشته در مصوبه مرکز ملی اینترنت بنا شد تمام کانال هایی که بیش از 5000 کاربر دارند، احراز هویت شوند، بنابراین احراز هویت در تمام حوزه های اینترنت مورد توجه ما است.

رییس مرکز ملی اینترنت بیان کرد: جهت مقابله با اینترنت نیز تمهیداتی نیز در نظر گرفته ایم که آخرین مصوبه شورای عالی اینترنت نیز درخصوص مدیریت مقابله با حوادث در اینترنت بود که در آن نیز تقسیم کار ملی صورت گرفت به طوری که مقابله با حوادث اینترنت در بخش شخصی و حوزه هایی که عامه مردم در آن فعالیت دارند با نیروی انتظامی، مقابله با حوادث مجازی اینترنت شرکت های دولتی با وزارت ارتباطات و مقابله با حوادث اینترنت زیرساخت های حیاتی کشور بر عهده مرکز مدیریت افتا ریاست جمهوری است.

فیروزآبادی اضافه کرد: آن چیزی که امروز در ثبت احوال می بینیم رابطه مردم با دولت و شرکت ها است که قرار است به وسیله کارت ملی هوشمند ساماندهی شود، ولی در حال طراحی طرح جامعی هستیم که شرایط بین کسب و کارها را مشخص می کند یعنی اگر در کسب و کار بخواهند اطلاعاتی راجع به شهروندی استعلام کنند، این اطلاعات از طریق کارت ملی هوشمند مبادله می شود. در حقیقت نشانه ما حفظ حریم شخصی افراد است.

به گفته وی، اینترنت حریم شخصی و دیوارهای مجازی دارد و این دیوارهای مجازی باید در داشته و حفاظت شوند. در حقیقت کارت ملی هوشمند کلید حفاظت و حفظ حریم شخصی افراد در آینده است.

رییس مرکز ملی اینترنت در آخر صحبت هایش با بیان اینکه بحث امنیت در اینترنت یکی از معضلات دنیا امروز است و آن هم به علت این است که سرعت توسعه اینترنت بیش از سرعت حفظ امنیت در این فضا هست، اظهار کرد: در جوامعی مانند کشور عزیزمان ایران که بحث حریم خصوصی، حرمت بیشتری نسبت به جوامع دیگر دارد، باید در این عنوان دقت بیشتری داشته باشیم به همین علت برنامه هایی در دستور کار است.

واژه های کلیدی: مقابله | میلیون | هوشمند | اینترنت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs