اداره – دفتر اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

اداره – دفتر: اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امام خمینی (ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد / رییس‌جمهور

رییس‌جمهور با بیان این‌که «امام خمینی(ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد»، گفت: حکومت‌ها باید صدای نصیحت، خواست، مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را ب

امام خمینی (ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد / رییس‌جمهور

رییس جمهور : امام خمینی (ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور با بیان این که «امام خمینی(ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد»، گفت: حکومت ها باید صدای نصیحت، خواست، مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را به خوبی بشنوند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم تجدید بیعت هیات دولت با آرزوی بزرگ های امام (ره) در حرم مطهر ایشان اظهار کرد: امام خمینی (ره) بعد از سال ها تبعید در ترکیه و عراق به کشور بازمی گردد و در ظرف 10 روز با قیام، مجاهدت و فداکاری مردم، آن نظام ظالمانه سرنگون می سازد. امام (ره) به خوبی آن رژیم و جامعه را می آشنایی و می دانست آن کسی که بنا بود پادشاه مشروطه باشد، به حاکمیتی تبدیل شد که همه قدرت را به تنهایی به دست گرفته بود.

امام خمینی (ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد / رییس‌جمهور

وی در ادامه افزود: رژیم همه رقیبان و حریفان خود را با انواع توطئه ها از پیش پای خود برداشت، امام (ره) به خوبی آن رژیم را می آشنایی که یک نفر فکر می کرد باید به جای همه ملت فکر کرده و به جای همه فرمان دهد.

رییس جمهور تاکید کرد: ملت بزرگ ما هرگز از دو اصل اسلامیت و جمهوریت برنمی گردد. آن هایی که تصور می کنند با توسل به شورای امنیت شرکت ملل می توانند جهت آینده آینده کشور عزیزمان ایران تصمیم بگیرند، باید درک کنند که ملت کشور عزیزمان ایران هرگز از یادگار امام (ره) یعنی اسلامیت و جمهوریت بازنمی گردد. بازگشت به عقب از محالات هست. هیچ کس از نور به ظلمت گذشته بازنمی گردد. امام (ره) به ما یاد داد که بقا، ادامه و سرزندگی حکومت با نظر مردم و رای مردم ممکن است و این مردم هستند که حاکمیت ملی، استقلال و آزادی را به دست آورده و حفظ می کند و از جمهوری اسلامی پاسداری می کند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «امام خمینی(ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد»، گفت: حکومت‌ها باید صدای نصیحت، خواست، مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را ب

روحانی با اشاره به این که «در این سرزمین سه اصل اسلام، ملت کشور عزیزمان ایران و کشور کشور عزیزمان ایران جهت ما سه اصل اساسی است»، بیان کرد: همه امور باید حول این سه محور در چرخش باشد. تا زمانی که اسلام است و مردم عاشق فرهنگ اسلام هستند و جهت کشور عزیزمان ایران علاقه می ورزند و وحدت ملی را پاس می دارند، هیچ ابرقدرتی نمی تواند مسیر ملت را عوض کند.

وی خاطرنشان کرد: راه مهم مردم سالاری انتخابات است و مردم از طریق انتخابات و پای صندوق آرا نظرات خود را اعلام می کنند. 12 انتخابات ریاست جمهوری، 10 انتخابات مجلس شورای اسلامی، 5 انتخابات مجلس خبرگان رهبری، 5 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه و چندین همه پرسی در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران برگزار شده است و همه به خوبی می دانند آینده کشور با قواعد مردم سالاری پای صندوق آرا تعیین می شود. البته این بدان معنا نیست که مردم سالاری صرفا انتخابات است و بس. علاوه بر انتخابات حضور و همکاری مردم و تعاون و یاری مردم به یکدیگر هم اهمیت دارد.

رییس جمهور با اشاره به این که «نقد و اعتراض حق مردم است و هیچ کس نمی تواند ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران را از اظهارنظر نقد و انتقاد و حتی اعتراض بازدارد»، خاطرنشان کرد: گوش همه مسوولان کشور باید در برابر همه خواسته ها و مطالبات مردم گوش شنوایی باشد. رژیم گذشته فکر می کرد سلطنت او و حکومت سلطنتی مادام العمر و سلطنتی هست. به این علت همه چیز را از دست داد که صدای نقد و نصیحت مردم و صدای مصلحان، ناصحان، علما، بزرگان و فرهیختگان را نشنید. صدای اعتراض مردم را هم نشنید و فقط صدای انقلاب مردم را شنید. جهت حکومتی که فقط می خواهد صدای انقلاب را بشنود، این بسیار دیر هست، لیکن حکومت ها باید صدای نصیحت، خواست، مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را به خوبی بشنوند.

امام خمینی (ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد / رییس‌جمهور

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه امام خمینی (ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد، خاطرنشان کرد: او به ما یاد داد در برابر استکبار با قدرت بایستیم. او یاد داد که صندوق آرا را نباید رها کنیم. او یاد داد که به فکر محرومان و مستضعفان جامعه باشیم. او یاد داد که معنویت و اخلاق را از یاد نبریم. او یاد داد که در برابر متجاوزان بایستیم و اجازه ندهیم استبداد و استعمار به این سرزمین برگردد.

روحانی ادامه داد: دولت در کنار مردم جهت اجرای خواسته های مردم بیش از هر لحظه آماده است تا مجری نظرات آنها جهت پیشرفت کشور باشد. بار دیگر در کنار حرم مطهر امام (ره) با امام (ره) پیمان می بندیم که راه او و آرزوی بزرگ او را رها نکنیم. به امام و همه عزیزانی که در اینجا خفته اند، به آیت الله هاشمی، حاج سید احمد خمینی، و سایر عزیزانی که در این دیار دم فرو بسته اند و به همه شهیدان و ملت متحد هستم که راه انقلاب اسلامی را ادامه دهم.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «امام خمینی(ره) به ما جرات ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد»، گفت: حکومت‌ها باید صدای نصیحت، خواست، مطالبه، انتقاد و اعتراض مردم را ب

رییس جمهور در آخر با بیان اینکه ملت در 22 بهمن بار دیگر نشان می دهند که چگونه به انقلاب، نظام و رهبری وفادار خواهند بود، گفت: این ایام مبارک به ملت ایران، رهبری، یادگار امام، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی و به همه خدمت گذاران این مرز و بوم تبریک گفته واز خداوند می خواهم پاسدار راه امام (ره) و شهیدان باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | اعتراض | انقلاب | انتخابات | امام خمینی | رییس جمهور | سیدحسن خمینی | انتخابات مجلس خبرگان | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs