اداره – دفتر اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

اداره – دفتر: اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات مهدی قائدی را می‌خواستم ولی استقلال پول بیشتری داد! / دایی

بی‌تعارف سایپا از زمانی که علی دایی هدایت این تیم را بر عهده گرفته متحول شده است است.

مهدی قائدی را می‌خواستم ولی استقلال پول بیشتری داد! / دایی

دایی: مهدی قائدی را می خواستم ولی استقلال پول بیشتری داد!

عبارات مهم : ایران

بی تعارف سایپا از زمانی که علی دایی هدایت این تیم را بر عهده گرفته متحول شده است است.
به گزارش خبر ورزشی، این تیم هم اکنون با 35 امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی لیگ برتر ایستاده است در حالی که شرایط مالی چندان خوبی را تجربه نمی کند. توصیه قابل تأمل این سایپا، بازی دادن به جوانان از سوی علی دایی هست، مردی که علاقه خاصی به استفاده از جوانان دارد و ریسک پذیر هست. جوانان مستعد فوتبال کشور عزیزمان ایران هم مشتاقانه به تیم دایی می روند چون می دانند بازی به آنها می رسد. دیروز دوستی خبر داد که علی دایی قبل از شروع فصل قصد خرید مهدی قائدی پدیده بوشهری را داشته هست. به همین بهانه با گوشی شهریار فوتبال کشور عزیزمان ایران تماس گرفتیم که بحث به جاهای جالب تری هم کشیده شد. این شما و این هم مصاحبه نیمروزی ما با علی دایی.

شنیدیم شما قبل از شروع فصل به دنبال جذب مهدی قائدی بودید، این خبر صحت دارد؟

مهدی قائدی را می‌خواستم ولی استقلال پول بیشتری داد! / دایی

بله، خیلی تلاش کردیم مهدی قائدی را به سایپا بیاوریم ولی استقلالی ها پول خوبی دادند و او را خریدند. جا دارد همین جا جهت سلامتی این جوان مستعد دعا کنیم. امیدوارم هر چه سریعتر قائدی را در میادین فوتبال ببینیم.

چرا جوانان فوتبال ما به آسانی وارد حاشیه می شوند؟

به هر حال فوتبال رشته ای است که با بازی کردن در آن به خاص در تیم های بزرگ شهرت به سرعت از راه می رسد. کنار آمدن با این شهرت و کنترل حاشیه یک مقدار سخت به نظر می رسد و باید این جوانان مراقب خود باشند. از طرفی باید کنار این جوانان بزرگترها و مشاوران خوبی باشند که آنها را راهنمایی کنند.

بی‌تعارف سایپا از زمانی که علی دایی هدایت این تیم را بر عهده گرفته متحول شده است است.

خود شما جزو مربیانی هستید که جوانان مستعد فوتبال از کار کردن زیر نظرتان استقبال می کنند، به عبارت بهتر به جوانان میدان می دهید و این ریسک را می پذیرید؛ خودتان توضیح می دهید؟

این لطفی است که فرزند های جوان فوتبال به من دارند. خودم دوست دارم به جوانان کمک کنم. اگر بتوانم چیزی یا توصیه ای یاد بدهم لذت می برم. بازی دادن به جوانان هم به قول شما ریسک های خاص خودش را دارد ولی من تا روزی که مربیگری می کنم همین روش را دنبال خواهم کرد.

الان هم در سایپا جوانان خوبی مثل علی قلی زاده، آرزوی بزرگ رمضانی و محمدرضا سلیمانی توپ می زنند.

خدا را صد هزار مرتبه شکر، خیلی ها هستند. حالا شما اسم چند نفری که بازی می کنند را آوردید. ما بازیکنان جوان و مستعدی هم داریم که هنوز جهت سایپا بازی نکرده اند ولی شک نکنید در آینده زیاد از آنها خواهید شنید. آینده کلوب سایپا دست این جوانان است.

مهدی قائدی را می‌خواستم ولی استقلال پول بیشتری داد! / دایی

هم اکنون با 35 امتیاز در جایگاه چهارم جدول رده بندی لیگ برتر قرار دارید. امسال فکر می کنید بتوانید سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را همراه با سایپا به دست بیاورید؟

امسال تغییرات زیادی در سایپا داشتیم. جوانانی به تیم اضافه کردیم و این تغییرات جهت هماهنگی نیاز به وقت داشتند. خدا را شکر آرام آرام این فرزند ها هماهنگ شده است و به آنچه مد نظرمان بود رسیدند. تمام تلاش و انرژی مان را هم روی گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا متمرکز کردیم و امیدوارم به آن برسیم.

بی‌تعارف سایپا از زمانی که علی دایی هدایت این تیم را بر عهده گرفته متحول شده است است.

پس از ماجرای مهدی قائدی و استقلالی ها می خواستیم این پرسش را با شما در میان بگذاریم که حرف توی حرف آمد. علی آقا شما در برخوردی که با وینفرد شفر داشتید چه صحبتی یا راهنمایی به او داشتید؟

چیز خاصی نبود!

ولی شنیدیم یکسری موارد و تجربیات خود را با سرمربی آلمانی در بدو ورود در میان گذاشتید که بتواند در کشور عزیزمان ایران و استقلال موفق باشد.

مهدی قائدی را می‌خواستم ولی استقلال پول بیشتری داد! / دایی

نه، با هم صحبت های دوستانه ای داشتیم. ما و فوتبال کشور عزیزمان ایران باید از تجربه وینفرد شفر و امثال او استفاده کنیم. شفر مربی بزرگ و آشنا شده است ای در آلمان محسوب می شود.

حضور امثال کارلوس کی روش، وینفرد شفر و برانکو چقدر می تواند به فوتبال کشور عزیزمان ایران کمک کند؟

بدیهی است سطح کیفی و فنی فوتبال کشور عزیزمان ایران با حضور چنین مربیانی بالاتر می رود، لیگ بهتر و پویاتر می شود و به شخصه از این اتفاق استقبال می کنم.

ولی بعضی مربیان ایرانی در محافل شخصی می گویند که این خارجی ها جا را جهت کار مربیان داخلی تنگ می کنند، اینطور نیست؟

من با کسی کاری ندارم ولی به شخصه اعتقاد دارم اگر کسی بهتر از من بیاید و کار کند از او استقبال می کنم. در فوتبال هیچ کس جای دیگری را تنگ نمی کند و هر کس جایگاه خودش را دارد.

پنج شنبه در منزل با ذوب آهن بازی دارید؛ تیم امیر قلعه نویی که موفق شد استقلال اوج گرفته را شکست دهد. این مسابقه را چگونه ارزیابی می کنید؟

ذوب آهن نیم فصل دوم متحول شده است و عالی کار کرده هست. این کلوب بزرگ است و امکانات خوبی در اختیار دارد و از تجربه مربی موفقی مثل امیر قلعه نویی هم بهره مند هست. بازی مشکل است ولی سایپا از این مسابقه فقط 3 امتیاز را می خواهد.

مسابقات پرسپولیس را هم دنبال می کنید؟

صد درصد، البته با توجه به شغلم و سرمربیگری در سایپا بازی های همه تیم ها را با دقت پیگیری می کنم.

خیلی ها معتقدند پرسپولیس قهرمان زودهنگام لیگ هفدهم می شود و حتی بعضی پارا فراتر قرار داده و مدعی هستند این تیم قبل از عید نوروز مراسم خوش حالی قهرمانی خودش را برگزار خواهد کرد؛ شما هم چنین اعتقادی دارید؟

پرسپولیس 99 درصد قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

و آن یک درصد؟

به هر حال یک درصد هم باید جهت اتفاقات فوتبالی کنار گذاشت ولی شاید بشود از همین حالا هم قهرمانی پرسپولیس را تبریک گفت!

جداً؟!

بله، با توجه به بازی های باقی مانده خیلی بعید است تیم دیگری قهرمان شود.

آقای دایی، هم نسلان شما یکی یکی وارد عرصه مربیگری شده است اند، علی کریمی هم در سپیدرود مشغول کار هست؛ نظری ندارید؟

لیگ ما به نیروها و مربیان جوان نیاز دارد. مربیان جوان می توانند به پیشرفت فوتبال ما کمک کنند و جهت علی کریمی در سپیدرود آرزوی موفقیت می کنم. ان شاءا… بتواند در سپیدرود به هدفی که دارد برسد.

هفته گذشته با خداداد عزیزی صحبت می کردیم، می گفت قصد دارد جهت تماشای مسابقه های تیم ملی در جام جهانی به روسیه سفر کند؛ آیا شما هم برنامه ای جهت سفر به روسیه و تماشای جام جهانی 2018 دارید؟

همه چیز بستگی به برنامه های آماده سازی پیش فصل تیم باشگاهی ام دارد. بدم نمی آید حداقل یک بازی تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی روسیه را از نزدیک ببینم ولی باید دید وقت این سفر پیش می آید یا نه؟

بسیار خوب، ممنون بابت اینکه وقت خودتان را در اختیار ما قرار دادید. اگر حرف ناگفته ای دارید در خدمتیم.

نه، ممنونم از شما. به دوستان سلام برسانید.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | جوانان | فوتبال | استقلال | فوتبالی | استقلال | پرسپولیس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs