اداره – دفتر اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

اداره – دفتر: اخبار جراحی پزشکان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی کاکتوس منبع غذایی اعلام شد

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) از جوامع سراسر دنیا خواست از کاکتوس به عنوان یک منبع غذایی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی، بهره ببرند. این گیاه علاو

کاکتوس منبع غذایی اعلام شد

کاکتوس منبع غذایی اعلام شد

عبارات مهم : انتشار

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) از جوامع سراسر دنیا خواست از کاکتوس به عنوان یک منبع غذایی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی، بهره ببرند. این گیاه علاوه بر منبع غذایی، قادر به ذخیره آب و کم کردن انتشار گازهای گلخانه ای هست.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ملل متحد، با توجه به تغییرات آب و هوایی و پدیده گرمایش جهانی و آینده نگری خشکسالی در آینده ای نزدیک، فائو از جوامع متفاوت خواست به کشت کاکتوس به عنوان یک منبع غذایی در بسیاری از مناطق توجه کنند.

کاکتوس منبع غذایی اعلام شد

با توجه به گزارش آژانس ملل متحد، کشت گلابی خاردار کاکتوس (cactus pear) با توجه به زیاد کردن نیاز به انعطاف پذیری در برابر خشکسالی، خاک های تخریب شده است و زیاد کردن دمای هوا در حال زیاد کردن است.

در طول خشکسالی شدید اخیر در ماداگاسکار، گیاهانی که زمانی به عنوان یک گونه بی ارزش آشنا می شدند، یکی از مهمترین منابع غذایی، غذای دام و آب جهت مردم محلی و دام ها مورد استفاده قرار گرفت. در حالی که اکثر گونه های کاکتوس قابل خوردن نیست، ولی گلابی خاردار کاکتوس به عنوان منبع غذایی پیشنهاد مناسبی هست، به خاص اگر به جای علف هرز، مانند یک محصول کشاورزی کاشته شود. از لحاظ تاریخی نیز کاکتوس در بعضی مناطق مانند مکزیک و سیسیل در غذا محبوبیت دارد.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) از جوامع سراسر دنیا خواست از کاکتوس به عنوان یک منبع غذایی مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی، بهره ببرند. این گیاه علاو

**کاکتوس گیاهی با توانایی ذخیره آب و کم کردن انتشار گازهای گلخانه ای

این گیاه به غیر از اینکه می تواند منبع غذا باشد، قادر به ذخیره آب در برگ هاست. تحقیقات نشان می دهد این گیاه می تواند در یک هکتار، تا 180 تن آب ذخیره کند که جهت زنده ماندن پنج گاو بالغ کافیست. این شاخصه به خاص در وقت خشکسالی بسیار ارزشمند است و میزان بقای دام ها در مزارعی که در آن کاکتوس کاشته شده، بسیار بالاتر هست. با توجه به آینده نگری کمبود آب در آینده ای نزدیک، کاکتوس یکی از مهمترین محصولات قرن 21 خواهد بود.

شواهد دیگر نشان می دهد کاشت کاکتوس در جوار جو، باعث زیاد کردن رشد جو به عنوان یکی از غلات محبوب در سراسر دنیا می شود. از طرفی استفاده از کاکتوس در رژیم غذایی گاو، باعث کم کردن تولید متان در روده دام به خاص گاو می شود و از این طریق به کم کردن انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

واژه های کلیدی: انتشار | کاکتوس | گلخانه | خشکسالی | رژیم غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs